Motto: Příroda poskytuje řadu úchvatných materiálů, které lze opracovávat, se kterými lze pracovat, na kterých se můžeme o podstatě přírody učit.

Každoročně se žáci 9. třídy loučí se základní školou zážitkovým projektem Týden řemesel. Jedním z důležitých cílů výuky a výchovy dítěte na waldorfské škole je jeho všestranný rozvoj v praktických i uměleckých oborech. Během devíti let měli žáci možnost pracovat pravidelně s přírodními materiály, především se dřevem a keramickou hlínou. Nyní přichází na řadu další:

• Proutí – pletení ošatek
  • Měď – tvorba šperků a užitého umění
  • Železo – kovářská práce s výhní
  • Papír - ruční vázba knih, origami s rodilou Japonkou

Žáci pracují individuálně i skupinově a jejich skupinové výrobky přispějí k výzdobě a prezentaci školy či jako dary pro mladší spolužáky. V závěru týdne je instalována prezentační výstava výrobků žáků ve školní galerii.