Duhové divadlo je celostátní přehlídkou divadelních představení waldorfských škol v Písku. Wsdružení Písek se spolupodílí na projektu Duhové divadlo společně se základní školou.

Od roku 2006 patří první červnový víkend v Písku mladému divadlu. Na přehlídku se sejde v Písku přes dvě stě mladých herců z waldorfských ZŠ a SŠ z celé republiky a v posledních letech i ze zahraničí.  Diváci mohou shlédnout přes dvacet představení na čtyřech scénách.

Pozitivním vzorem a inspirací je pro mladé herce vždy účast profesionálního hosta, jeho představení a následné divadelní workshopy s ním.
Diváci z řad písecké veřejnosti si již našli cestu a pojímají akci festivalově – navštíví řadu představení za sebou. V posledních letech je jich přes pět set.

• Rozvíjet vytvořený prostor, ve kterém se mohou setkat děti právě se měnící na mládež, mohou prezentovat nesoutěžní formou výsledky svého dlouhodobého úsilí a vnímají, že jsou rodiči, pedagogy i "úřady" podporovány v této aktivitě dokonce na celostátní úrovni
  • Posílit pozici našeho města Písek jako kulturního centra, které podporuje kulturně vzdělávací aktivity pro děti a mládež nejen z Písku, ale z celé ČR. Přehlídka má již své místo v nabídce nejvýznamnějších kulturních akcí ve městě.
  • Přehlídka je nesoutěžní, důraz je dán na proces tvorby představení jako takový-výroba kulis, kostýmů, hudební doprovod, práce na sobě, práce v kolektivu apod.
  • Slouží k podpoře osobnostního růstu dětí- herců, umožňuje rozvoj klíčových kompetencí v souladu se současným RVP, možnost uvědomit si své schopnosti a role, bez obav plně projevit svou jedinečnou osobnost při tvořivé činnosti a to vše v bezpečném prostředí
  • Pro rodiče zúčastněných dětí - vidí rodícího se mladého člověka s vlastními názory a postoji a lépe komunikují

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video