VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 16. MATEŘSKÉ ŠKOLY

Výsledky zápisu na šk. rok 2020/2021 najdete v sekci Zápis

Na základě usnesení rady města byla naše mateřská škola otevřena od 18.5. 2020, v souladu s hygienickými podmínkami dle opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Rodiče, kteří mají zájem umístit své dítě do MŠ, se musí telefonicky přihlásit den předem do 12.00 hod.

tel. pevná linka- 382 216 300

mobil 733 127 454

Vzhledem ke ztíženým podmínkám, ve kterých budou MŠ fungovat, paní starostka žádá rodiče, aby v případě, že to není nutné, děti do MŠ nedávali.

Rodiče, kteří nechají do letních prázdnin své děti doma budou osvobozeni od platby za předškolní vzdělávání za měsíc květen a červen 2020.

POKYNY PRO PROVOZ MATEŘSKÝCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO RUKU 2019-2020

Nejpozději v den nástupu je nezbytné předat v MŠ vámi podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. (ke stažení vpravo dole)

Provoz MŠ včetně stravování bude zajištěn od 6,30 do 16,30 hod. v každý pracovní den.

Každé dítě, účastnící se předškolního vzdělávání bude mít

s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. Roušky budou děti a doprovázející osoby používat při příchodu do MŠ a v šatně děti roušky uloží do svých sáčků. Během pobytu v prostorách třídy a školní zahrady roušky používány nebudou.

V areálu a v budově MŠ je potřeba dodržovat 2m odstupy a minimalizovat velké shromažďování osob.

Děkujeme a těšíme se na Vás.
Kolektiv 16. MŠ

Naše mateřská škola se v roce 2006 stala odloučeným pracovištěm ZŠ Svobodná. Zůstává však i nadále MŠ klasického typu.

Má velmi výhodnou polohu na úpatí Píseckých hor. Prostředí MŠ umožňuje rozvoj pohybových aktivit, vybízí k turistickým vycházkám a k čerpání poznatků o přírodě.

Součástí areálu mateřské školy je veliká zahrada plná zeleně. Jsou zde tři pískoviště, sestava prolézaček se skluzavkou, domeček a další herní prvky. Máme zde dostatek hraček pro letní i zimní hry dětí, v zimě také možnost bobování.

V hlavní patrové budově je třída Koťátek, ve které je 27 dětí 3-5letých a dále třída Veverek s 27 dětmi 5-6letými. V září 2011 bylo otevřeno další oddělení v pavilonu bývalých jeslí. Zde vznikla třída Kuřátek, kterou navštěvuje 24 dětí ve věku 2-3 roky.

O děti pečuje sehraný kolektiv šesti učitelek, jedna chůva ve tř.Kuřátek, jedna asistentka ve tř. Koťátek, dvou kuchařek a jedné školnice. Společně si přejeme, aby se v naší mateřské škole děti cítily šťastně, spokojeně a bezpečně.

1. třída Kuřátka - p. uč. Jaromíra Pajerová, p. uč. Romana Bubeníčková, chůva Alena Fuková
2. třída Koťátka - p. uč. Alena Hodoušová, p. uč. Lucie Janíková, asistentka Jitka Papulová
3. třída Veverky - p. uč. Lenka Kalašová., p. uč. Michaela Kržová
provozní pracovnice: Jana Novotná, Marie Růžičková, Marcela Štérová

Respektujeme jedinečnost každého dítěte, jeho individuální potřeby. Všichni se snažíme naplňovat motto naší mateřské školy: "Všichni jsme tu pro děti."

Rodičovské desatero

Ráno i odpoledne se zdravíme, ať náladu si nekazíme.
    Do školky voďte nás dříve, ať strávíme tu hezké chvíle.
    Doma dveře zavřené máte a ve školce na ně zapomínáte.
    Maminko a tatínku, u dveří rychle se rozlučte a dávejte mi pusinku.
    Paní učitelce nás předávejte, na naší bezpečnost tak pozor dejte.
    Do školky jen plyšáčka si nosíme, jiné hračky tady často ztratíme.
    Když se třeba polijeme, náhradní oblečení užijeme.
    Ze školky vyzvedávejte nás včas, ať trávíme spolu odpolední čas.
    Když ze školky odcházíme, na zahradu nechodíme.
    A pozor!!! Informace důležité - na nástěnkách a na dveřích jsou připíchnuté.