VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 16. MATEŘSKÉ ŠKOLY

TŘÍDA KOŤÁTKA

Č. 2, 7, 8, 11, 15, 19, 21, 31

TŘÍDA VEVERKY

Č. 9, 18 (individ. vzdělávání), 32, 35 (individ. vzdělávání)

Naše mateřská škola se v roce 2006 stala odloučeným pracovištěm ZŠ Svobodná. Zůstává však i nadále MŠ klasického typu.

Má velmi výhodnou polohu na úpatí Píseckých hor. Prostředí MŠ umožňuje rozvoj pohybových aktivit, vybízí k turistickým vycházkám a k čerpání poznatků o přírodě.

Součástí areálu mateřské školy je veliká zahrada plná zeleně. Jsou zde tři pískoviště, sestava prolézaček se skluzavkou, domeček a další herní prvky. Máme zde dostatek hraček pro letní i zimní hry dětí, v zimě také možnost bobování.

V hlavní patrové budově je třída Koťátek, ve které je 27 dětí 3-5letých a dále třída Veverek s 27 dětmi 5-6letými. V září 2011 bylo otevřeno další oddělení v pavilonu bývalých jeslí. Zde vznikla třída Kuřátek, kterou navštěvuje 24 dětí ve věku 2-3 roky.

O děti pečuje sehraný kolektiv šesti učitelek, jedna chůva ve tř.Kuřátek, jedna asistentka ve tř. Koťátek, dvou kuchařek a jedné školnice. Naše MŠ má vlastní kuchyni. Společně si přejeme, aby se v naší mateřské škole děti cítily šťastně, spokojeně a bezpečně.

1. třída Kuřátka - p. uč. Jaromíra Pajerová, p. uč. Romana Bubeníčková, chůva Alena Fuková
2. třída Koťátka - p. uč. Alena Hodoušová, p. uč. Lucie Janíková, asistentka Jitka Papulová
3. třída Veverky - p. uč. Lenka Kalašová., p. uč. Michaela Kržová
provozní pracovnice: Jana Novotná, Marie Růžičková, Marcela Štérová

Respektujeme jedinečnost každého dítěte, jeho individuální potřeby. Všichni se snažíme naplňovat motto naší mateřské školy: "Všichni jsme tu pro děti."

Rodičovské desatero

Ráno i odpoledne se zdravíme, ať náladu si nekazíme.
    Do školky voďte nás dříve, ať strávíme tu hezké chvíle.
    Doma dveře zavřené máte a ve školce na ně zapomínáte.
    Maminko a tatínku, u dveří rychle se rozlučte a dávejte mi pusinku.
    Paní učitelce nás předávejte, na naší bezpečnost tak pozor dejte.
    Do školky jen plyšáčka si nosíme, jiné hračky tady často ztratíme.
    Když se třeba polijeme, náhradní oblečení užijeme.
    Ze školky vyzvedávejte nás včas, ať trávíme spolu odpolední čas.
    Když ze školky odcházíme, na zahradu nechodíme.
    A pozor!!! Informace důležité - na nástěnkách a na dveřích jsou připíchnuté.