ZPRAVODAJ

KALENDÁŘ AKCÍ ZŠ SVOBODNÁ A MŠ SLUNÍČKO PÍSEK A W SDRUŽENÍ PÍSEK Z.S.

- Květen 2024

Májová tančírna

V pátek 10. května se sejdeme na Májové tančírně.

KeraKurz

11. – 12. května proběhne v dílnách ZŠ Svobodná kurz keramiky KeraKurz.

Více info ZDE

Pásmo ke dni matek

Pásmo ke dni matek si pro Vás připravili žáci 1. stupně – přijďte se podívat v úterý
14. května od 16 hodin do Kostela Nejsvětější Trojice.

Přednášky faráře Tomáše Boňka

Srdečně zveme na přednášku faráře Obce křesťanů Tomáše Boňka, která se uskuteční v pátek 24. května v eurytmickém sále ZŠ Svobodná.
V sobotu 25. května pak proběhne v eurytmickém sále MŠ Sluníčko pod vedením faráře Tomáše Boňka obřad posvěcení člověka.
Pro bližší informace k oběma akcím sledujte zvláštní plakáty.

Focení tříd

Ve středu 15. května proběhne focení tříd.

Dračí lodě

V pátek 17. května se deváté třídy zúčastní závodů dračích lodí. Přijďte fandit!

Dopolední škola pro rodiče

V sobotu 25. května nás také čeká Dopolední škola pro rodiče dětí přijatých do 1. třídy ZŠ.
SIedujte zvláštní plakáty.

CO NÁS ČEKÁ V ČERVNU A V ČERVENCI:

Středověké slavnosti

Středověké slavnosti 6. třídy letos připadnou na sobotu         1. června.
Vstup v dobovém oblečení. Bližší informace na plakátech.

Duhové divadlo

Těšte se na další ročník Duhového divadla, který proběhne od 12. do 15. června.
Více info na plakátech a na www.duhovedivadlo.cz.

Letní stanový tábor

LETNÍ STANOVÝ DOBRODRUŽNÝ TÁBOR PRO DĚTI 2.– 9. TŘÍD ZŠ

OSLAVA STÉHO VÝROČÍ PORAŽENÍ ČARODĚJE GALGORY ANEB S KOČVAROU DO TEMNÉHO HVOZDU Termín: 14. – 27. července 2024
Pořádá: W sdružení Písek při ZŠ Svobodná
Místo: tábořiště VENANGO – Mašovice (cca 5 km severně od Chýnova)
Adresa tábora: LDT VENANGO, Mašovice 45, 391 55 pošta Chýnov
Doprava na tábořiště je z Písku zajištěna SPOLEČNĚ. Přesný čas a místo odjezdu budou upřesněny.
Konec tábora a odjezd: v sobotu 27. července mezi 9. a 10. hod samostatně s rodiči.
Cena: 5800,- Kč (sleva 300,- Kč pro sourozence – každý z nich platí 5500,- Kč)
Letos se přeneseme do fantasy světa, ne však do dolů trpaslíků nebo velkolepých sídel urozených elfů, ale do údolí městských států mezi prostý, avšak chrabrý lid. Ten po sto letech od poražení Zla pořádá velkolepou oslavu, na které žádný potomek bojovníků nesmí chybět!
Můžete se těšit na upevňování vznešených řemesel boje, tance a divadla, veselé táboráky, namáhavé výpravy a spoustu dalších tábornických činností. Součástí programu budou zábavné hry v lese i na louce, ve skupině i po jednotlivcích. Ale buďte ve střehu, protože o překvapení a záhady nebude nouze.

Organizátorský tým už se moc těší a usilovně již chystá program plný dobrodružství! Jde o osvědčený tým, jemuž velí Ondřej Keclík, oddíloví vedoucí a instruktoři David Hubač, Jonáš Jaroš, Hana Klewarová, Bořivoj Putna, Dorota Putnová, Adam Vaněk, Robert Vaněk, Anna Buchtelová, Kryštof Nývlt, Eliška Matějková, Anežka Matějková, Jan Rybář, Anežka Kožnarová a další, hospodářka Hana Keclíková, kuchaři Zuzana a Jaroslav Smolovi, zdravotnice Michaela Jelenová, Dáša Hovorková. Vyplněnou a podepsanou přihlášku odevzdejte v kanceláři školy, případně pošlete oskenovanou a podepsanou e-mailem táborovému vedoucímu, Ondřeji Keclíkovi – keclik@arbores.cz, nebo hospodářce, Haně Keclíkové hankakec@seznam.cz. Tábor zaplaťte na účet W sdružení: 2400414578/2010 (FIO banka), poznámku pro příjemce napište ve tvaru: TÁBOR, příjmení a jméno dítěte, třída dítěte. Potřebné dokumenty obdrží přihlášení e-mailem. V červnu bude informační schůzka rodičů. Kapacita tábora je 40 dětí! Místa na táboře budou obsazována dle pořadí, v jakém dojde přihláška a záloha na účet.

POZOR! Dítě je závazně přihlášeno až po odevzdání přihlášky a po zaplacení zálohy 1000,- Kč (nebo celé částky) na účet sdružení: 2400414578/2010.
Doplatek je třeba uhradit do konce května.
Dotazy: Ondřej Keclík – keclik@arbores.cz Tábor

Příměstské tábory při ZŠ Svobodná

15. – 19. července pod vedením paní vychovatelek Lucie Malé a Hany Horníkové.
22. – 26. července pod vedením paní vychovatelek Barbory Drápalové a Patricie Kovářové.

Oba běhy táborů budou zaměřeny na rukodělnou činnost a procházky po okolí. Děti čeká i koupání na plovárně a zmrzlina.

Obědy budou zajištěny.

V případě zájmu kontaktujte paní vychovatelky v ŠD nebo kancelář školy.

V plánu je také včelařský příměstský tábor. Více informací bude na plakátech.