OBSAH PŘEHLÍDKY

• Od roku 2006 patří první červnový víkend v Písku mladému divadlu. Na přehlídku se sejde v Písku přes čtyři sta mladých herců z waldorfských ZŠ a SŠ z celé republiky a v posledních letech i ze zahraničí.
  • Diváci mohou shlédnout přes třicet představení na čtyřech scénách.
  • Pozitivním vzorem a inspirací je pro mladé herce vždy účast profesionálního hosta, jeho představení a následné divadelní workshopy s ním.
  • Statistiky projektu ukazují, že přehlídku každročně navštíví 4 500 diváků.

ÚČINKUJÍCÍ

Přehlídka je otevřena všem souborům z waldorfských základních a středních škol v ČR i zahraničí.
Přihlašování souborů na každý ročník probíhá v únoru a březnu.
Každý rok zveme jako inspiraci mladým hercům profesionálního hosta.

CÍLE PŘEHLÍDKY

• Rozvíjet vytvořený prostor, ve kterém se mohou setkat děti právě se měnící na mládež, mohou prezentovat nesoutěžní formou výsledky svého dlouhodobého úsilí a vnímají, že jsou rodiči, pedagogy i „úřady“ podporovány v této aktivitě dokonce na celostátní úrovni.
  • Posílit pozici našeho města Písek jako kulturního centra, které podporuje kulturně vzdělávací aktivity pro děti a mládež nejen z Písku, ale z celé ČR. Přehlídka má své pevné místo v nabídce nejvýznamnějších kulturních akcí ve městě. Mnoho diváků jezdí na přehlídku jako na tradiční dovolenou.
  • Přehlídka je nesoutěžní, důraz je dán na proces tvorby představení jako takový-výroba kulis, kostýmů, hudební doprovod, práce na sobě, práce v kolektivu apod. Slouží k podpoře osobnostního růstu dětí- herců, umožňuje rozvoj klíčových kompetencí v souladu se současným RVP, možnost uvědomit si své schopnosti a role, bez obav plně projevit svou jedinečnou osobnost při tvořivé činnosti a to vše v bezpečném prostředí.
  • Pro rodiče zúčastněných dětí -vidí rodícího se mladého člověka s vlastními názory a postoji a lépe komunikují.

PROFESIONÁLNÍ HOSTÉ

• 2023 - Igor Chmela a Jana Janěková - Beseda 1.6. od 20.00, Studio dell'arte - Sněhurka a popelka - pouliční představení u Kamenného mostu
  • 2022 - Simona Babčáková - improvizační beseda 2.6. od 19.30, Studio dell'arte - Dlouhý, Široký a Bystrozraký
  • 2019 – Valérie Zawadská- Královský hlas (beseda), Bratři v tricku – Prasečí cirkus, Běžkařská odyssea
  • 2018 – divadlo Squadra sua s groteskami Bomberos a Happy hour
  • 2017 – divadlo Studna s pohádkami Pyšná princezna a Čertovská pohádka
  • 2016 – divadlo Studna s pouličními představeními – Princ Bajaja, O Jaromilovi a Ptačí spanilou jízdou
  • 2015 – divadlo Minor, Squadra Sua, bublinář V. Strasser.
  • 2014 – beseda s herečkami Lenkou Vlasákovou a Bárou Hrzánovou.
  • 2013 – Vojta Švejda s pantomimickým příběhem Albert se bojí.
  • 2012 – divadlo Já to jsem Víti Marčíka juniora s představením Pinocchio.
  • 2011 – pražská umělecká eurytmická skupina Theodora s představením Zlatý kolovrat, recitovala Táňa Fischerová.
  • 2010 – soubor Buchty a loutky s představením Tibet, tajemství červené krabičky.
  • 2009 – Kejklířské divadlo s představením Don Quijjote.
  • 2008 – vynikající mim Michal Hecht se sérií pantomimických etud.

POŘÁDÁ